מגבר משולב LUXMAN L-509x

LUXMAN L-509x

קבלו את ה-L509x, המגבר הבכיר והמעודכן ביותר בליין של LUXMAN, ולא בכדי הוא המגבר המשולב הנמכר ביותר אצלנו בשנתיים האחרונות. המגבר מכיל את מיטב הטכנולוגיה העדכנית של החברה ומורכב ברמה הגבוהה והמוקפדת ביותר שקיימת היום בתחום, מבחינת איכות החלקים ורמת הבניה והגימור.
מספיק מבט על הפאנל העליון העשוי מאלומיניום תעופתי עבה במיוחד וברמת כרסום מושלמת של פתחי האוורור, כדי להבין שלא מדובר פה בעוד מגבר תעשייתי, אלא ביצירת מופת של ממש.
כל מעגלי המגבר תוכננו בהשראת סדרת ה-900, כולל מעגלי הODNF 4.0, מעגל הוויליום LECUA שבא לידי ביטוי ברמה משמעותית ומעגלים מודפסים עם מוליכים מצופי זהב ו-PCB איכותי נגד סדקים שבהחלט לא תמצאו במגברים אחרים.

החלק שמשמש כמגבר ההספק נלקח מהדגם M700u עם ארבעה צמדי טרנזיסטורים בטופולוגיית PP לקבלת זרם גבוה ודמפינג פקטור 370.
המגבר מסוגל לרדת ל-OHM 1, נתון נדיר ביותר בתחום המגברים המשולבים שמקנה לו את היכולת להזיז כמעט כל רמקול בעולם. בנוסף לכך, היות ש-LUXMAN דוגלת בקו האנלוגי לאורך כל הדרך, ה-L509x מכיל פונו סטייג' MM/MC ברמה הגבוהה ביותר שתשמעו אי פעם במגבר משולב.
הפונו כולל כפתור Mono לשמיעת תקליטי מונו ו-Subsonic Filter לחיתוך תדרים מתחת ל-25HZ כאשר יש Rumble גבוה – למניעת רעידת הוופרים.

ה-L509x מכיל גם לא מעט פיצ'רים לשילוב עם מערכות לקולנוע ביתי, או סאב וופרים חיצוניים.

  • Separate: כפתור bypass שהופך את המגבר למגבר הספק בלחיצת שלט.
  • Loudness : לשימוש בשמיעה חרישית בשעות הקטנות של הלילה.
  • Tone controls: לשליטה על באס וטרבל, במיוחד כשיש מגבלות אקוסטיות בחדר
  • ניתן למעקף ע"י כפתור Line Straight Pre Out: בעיקר לחיבור סאב וופרים
  • Monitor: מעגלTape Loop לחיבור

והנה כל היופי הזה בהרחבה

חלק בלתי נפרד מהעיצוב הוא מעגל משוב ההגברה ODNF היחודי של LUXMAN, ה-L-509X מצויד בגרסה 4.0 העדכנית ביותר של ODNF המספקת שיפור דרמטי של דיוק בזיהוי עיוותים הודות למעגל זיהוי שגיאות בשלב ראשון בעל משולש מקבילים. עכבה נמוכה יותר ויחס אות לרעש גבוה יותר הושגו עקב השלב הראשון המקביל ומעגל ההגברה השלב השני המצויד בדרלינגטון. מעגל דרלינגטון בעל 3 שלבים ומבנה דחיפה-משיכה בן 4 מקבילים משמש לשלב הפלט, בדומה למגבר הכוח M-700u. זה משיג תפוקה של 120W+120W(8Ω) ו-220W+220W(4Ω), מה שמאפשר ל-L-509X להניע רמקולים בעוצמה עם דינמיקה עשירה וביטוי מלא. *ODNF מייצג "משוב שלילי עיוות בלבד".

מבנה השלדה מדגים מצוינות בתפקוד ובעיצוב
ה-L-509X כולל פאנל עליון עם גימור יפהפה של קו שיער ופתח אוורור מורחב כדי לשפר את פיזור החום. מבנה השלדה חסר הלולאה מגביל כל עלייה בעכבת האדמה. מדי רמה אנלוגיים, מוארים בנורות לד לבנות, מוסיפים למראה האלגנטי והמסוגנן.

שפע של פונקציות ידידותיות למשתמש
ה-L-509X מצויד במגבר פונו איכותי, תואם מחסניות MM ו-MC. דגם זה מציע את כל הפונקציות שאמורות למגבר משולב באיכות גבוהה, לרבות בקרות צלילי בס וטרבל, התאמת איזון L/R הנשלטת על ידי LECUA, פונקציית הפרדת קדם/כוח, בקרת עוצמת הקול ויציאת אוזניות, הכל משולב ביחידה אחת מבלי להתפשר איכות קול

מסופי סגסוגת נחושת
מסופי RCA באיכות גבוהה, עשויים מסגסוגת נחושת, משמשים לכניסות LINE-1 של ה-L-509X, המשלבים את המוליכות המועילה של נחושת ועמידות הפליז. ה-L-509X כולל רכיבים רבים בהתאמה אישית המתאימים לדגם דגל, כגון ספק כוח חזק ומסופי רמקולים ברמה גבוהה התואמים למחברי Y.

רגלי ברזל יצוק מדורגים
ננקטו אמצעי נגד רטט יסודיים, תוך שימוש ברגלי ברזל יצוק עם שיפוע צפיפות כדי למנוע תהודה. שלט גוף אלומיניום בדרגה גבוהה מסופק גם הוא כסטנדרט.

ספק כוח ביציבות גבוהה
מעגל אספקת החשמל היציב ביותר שפותח עבור ה-L-509X כולל שנאי כוח מסוג EI 600 VA וקבלים חוסמי קיבולת גדולים של ערוץ שמאל וימין עצמאי (10,000μFx4 לכל ערוץ). מפרט נדיב מותאם אישית זה מבטיח שיחידת אספקת החשמל לא תושפע מתנודות עומס.

מעגל חיץ דיסקרטי
ה-L-509X מצויד במעגל חיץ בדיד המקביל לסוג המשמש במגבר הנפרד LUXMAN C-900u היוקרתי. הבהירות של אות האודיו נשמרת על ידי מעגל זה, ובמקביל הכוח המניע של שלב הגברת ההספק שלאחר מכן גדל באופן משמעותי.

תן עדיפות לאיכות שמע בעיצוב
השימוש ב-Peel coat PCB עמיד בפני סדקים עבור לוחות המגבר מונעים את איכות אותות האודיו מושפעת לרעה. מוצר זה נותן עדיפות לאיכות השמע בתכונות כגון דפוס החיווט הישיר ללא זווית, הידוע כמבנה ה-Beeline המקורי של LUXMAN, המבטיח שידור אות חלק דרך המסלול הקצר האופטימלי ביותר.

מקדם שיכוך מוגבר
ממסרי רמקולים בעלי קיבולת גדולה והתנגדות נמוכה מחוברים במקביל, ומאפשרים העברה נטולת אובדן של הכוח המניע החזק שנוצר על ידי מעגל אספקת הכוח הנדיב וקטע מוצא המגבר של ה-L-509X. השימוש בכבלים בגודל 3.5 מ"מ עבור פלט לוח המגבר ומקדם השיכוך של היחידה של 370 מאפשרים ל-L-509X להניע את כל סוגי הרמקולים בצורה מדויקת.

מחלץ ממוחשב חדש LECUA*1000
ה-LECUA1000 החדש של LUXMAN נמצא בלב קטע הקדם-מגבר ובקרת התאמת הווליום של ה-L-509X. מחליש ממוחשב זה משולב עם מעגל ההגברה, תכונה אינטגרלית למגבר הבקרה היוקרתי LUXMAN C-900u. LECUA מספקת מערכת בקרת רמות אידיאלית המאפשרת כוונון חלק ועדין של עוצמת הקול על פני 88 שלבים, ובכך למזער את ההידרדרות באיכות השמע בכל נקודה בטווח כוונון עוצמת הקול. התקדמות של LECUA1000 החדשה היא פריסת העיצוב התלת-ממדית. לוח המעגלים המחליש מחובר ישירות ללוח מעגל ההגברה. ניתוב האותות צומצם והיעילות שופרה בהצלחה. בנוסף, עיצוב זה עמיד במיוחד בפני רטט חיצוני ומבטל שינויים באיכות השמע בטווח בקרת עוצמת הקול. האופי החזק של מערכת זו מבטיח אריכות ימים ועמידות.